Hae valmentajaksi Juniori-KalPaan
Juniori-KalPa ryJulkaistu: 25.03.2024 16.57

Hae valmentajaksi Juniori-KalPaan

Juniori-KalPa hakee lisää valmentajia kaudelle 2024-2025

Etsimme valmentajia mukaan seuraamme eri ikäluokkien joukkuetoimintaan sekä ohjaajia luistelu- ja kiekkokouluihin.

Juniori-KalPassa on mukana yli 1600 jäsentä ja seurasta löytyy monipuolisesti eri harrastusvaihtoehtoja. Valmentajat ja ohjaajat ovat merkittävä osa seuran toimintaa ja heidän avulla pystytään liikuttamaan sekä kehittämään lapsia ja nuoria koko pelaajapolun varrella. Monipuolinen harrastusmahdollisuus tarjoaa myös valmentajille omaan tasoon ja kiinnostukseen sopivan ryhmän löytymisen.

Juniori-KalPa järjestää joukkuetoimintaa Lippumäen ja Toivalan Tuplajäillä sekä vanhemmissa ikäluokissa Niiralan jäähallissa. Tarjoamme valmentajille kausittain laajan koulutusvalikoiman sekä seuran tuen valmennukseen viikoittain. Juniori-KalPassa voi toimia vastuu-, apu-, maalivahti-, fysiikka- ja luisteluvalmentajana. Näin ollen jokainen pääsee hyödyntämään omaa osaamista.

Mitä odotamme sinulta:
- Innostusta ja kiinnostusta jääkiekkoa kohtaan
- Halua kehittää jääkiekkoa sekä omaa osaamista
- Riittävää sitoutumista toimintaan

Tarjoamme sinulle:
- KalPa-yhteisön tuen ja verkoston
- Toimihenkilön lisenssikortti (oikeus vapaapääsyyn KalPan runkosarjan otteluihin)
- Valmentajapolun, joka mahdollistaa kehittymisen aina huipulle saakka ammattilaiseksi
- Mahdolliset korvaukset ikäluokkakohtaisesti

Valmentaminen tarjoaa hienon mahdollisuuden kehittää itseään ja omaa osaamista. Valmentamisen taidoista ja kokemuksista on laajasti hyötyä ja ne auttavat myös työelämässä. Valmentajana toimiessa jokaisella on omat vahvuutensa: esim. laji-, liikunta-, urheilu- ja vuorovaikutustaidot. Valmentajana onnistuakseen ei tarvitse osata kaikkea, vaan jokainen voi omalla osaamisella tuoda lisää arvoa toimintaamme. Täytä hakemus rohkeasti ja hyppää mukaan toimintaamme!

Hae valmentajaksi: TÄSTÄ
Lomakkeen täytön jälkeen olemme yhteydessä ja pyrimme löytämään valmentajalle sopivan ryhmän.