Naisten Liiga joukkueeseen valmentajaksi!
Juniori-KalPa ryJulkaistu: 10.06.2021 08.29

Naisten Liiga joukkueeseen valmentajaksi!

Muuttuneiden elämäntilanteiden takia, joukkueen tulevan kauden valmennukseen on tullut muutoksia, ja nyt etsimmekin vielä Naisten liiga joukkueeseen valmentajaa. Toimit osana tavoitteellista joukkuetta, jonka toiminnasta vastaa seuran Urheilujohtaja Herkko Koski, ja joukkueen päätoiminen vastuuvalmentaja Marjo Voutilainen. Valmentajan tehtävä on omantoimen-/opiskeluiden ohella toteutettava, ja toimit osana Naisten Liiga joukkueen johtoryhmää, sekä pääset mukaan seuran kilpakiekkovaiheen tiiviiseen valmentajayhteisöön.

Jos olet hyvillä vuorovaikutustaidoilla varustettu sinulla taustaa jääkiekosta ja haluat toimia tavoitteellisten ja motivoituneiden pelaajien apuna, olet etsimämme henkilö.

Valmentajana tarjoamme sinulle tarvittavan tuen valmentajana toimimiseen ja kehittymiseen, sekä huikean KalPa yhteisön tuen!

Lisätietoa:

Urheilujohtaja Herkko Koski: 0440552122

Naisten Liiga joukkueen päävalmentaja Marjo Voutilainen: 0503726598