Kauden 2021-2022 päätöstilaisuus ja palkitut
Juniori-KalPa ryJulkaistu: 12.05.2022 15.23

Kauden 2021-2022 päätöstilaisuus ja palkitut

Kauden päätöstilaisuus järjestettiin Lippumäessä keskiviikkona 11.5.2022.

Kiekkokausi 2021-2022 päätettiin Lippumäessä keskiviikkona 11.5.2022 palkintojenjaon merkeissä. Iso kiitos kaikille seurassa toimineille menneestä kaudesta! Kiitos leijonakoululaisille, pelaajille, toimihenkilöille, vanhemmille, tuomareille ja kaikille muille!


Kauden päätöstilaisuus

Tilaisuus katsottavissa kokonaisuudessaan Juniori-KalPan YouTube-kanavalta:



Kauden 2021-2022 palkitut

KalPa Hockey, Liiga

Paras hyökkääjä – Tuomas Kiiskinen

Paras puolustaja – Lasse Lappalainen

Taistelijan malja – Aapeli Räsänen

Vuoden yllättäjä – Juuso Mäenpää

Raunion pytty, runkosarjan tehokkain pelaaja – Tuomas Kiiskinen

Tehopelaaja (+/- tilasto) – Elias Koponen

Puheenjohtajan pytty – Aapeli Räsänen

Puhtaan urheilijan palkinto – Hugo Gallet


KalPa Hockey, U20

Vuoden puolustaja – Topi Heiskanen

Vuoden pelaaja – Andreas Okany

Sisupelaaja – Sakke Vallius

Tehokkain hyökkääjä – Veikka Halonen

Vuoden tulokas – Otto Jaatinen

Raittiin ja kunnostautuneen urheilijan palkinto – Joel Mykkänen

Tiukan Taistelijan Hannes Malja – Oskari Mikkonen


Kuopion Jääkiekkotuomarit

Reilu valmentaja – Aki Holopainen

Reilu pelaaja – Sisu Mustonen


Naattijat ry:n stipendit

U20 – Joel Mykkänen

U18 – Akseli Pulkkanen

U16 – Tuomas Makkonen

Naiset SM – Johanna Juutilainen


Juniori-KalPa, henkilökohtaiset palkinnot

Vuoden joukkueenjohtaja – Mari Leskinen

Vuoden huoltaja – Antti Hintikka

Vuoden kehittäjä – Sanna Laitinen

Vuoden ahertaja – Mikko Arminen

Vuoden maineteko – Mini Aurora Cup, Jaana Peltola

Vuoden valmentaja – Jarkko Rissanen

Vuoden maalivahtivalmentaja – Severi Kinnunen

Vuoden juniorivalmentaja – Mikko Rantala

Vuoden valmennusteam – U13 pohjoinen

Vuoden erotuomari – Lenni Jukola

Vuoden naiskiekkoilija – Tiina Ranne

Vuoden kehittynein naispelaaja – Emilia Pekkarinen

Vuoden naistulokas – Emilia Pekkarinen

Esimerkillinen tyttökiekkoilija – Mimosa Karjalainen

Kehittynein, U18 – Emil Tavernier

Maalitykki, U18 – Roope Tossavainen

Paras puolustaja, U18 – Eicca Happonen

Koho-pytty, paras maalivahti – Patrik Kerkola

Jussin Malja, paras U16-juniori – Tuomas Makkonen

KHC:n pytty, tsemppari U16-juniori – Joona Rikkinen

Masin Malja, U15-juniori – Okko Saari

Fan Clubin pytty, tsemppari U15-juniori – Aatu Turunen

Fennia Malja, paras U14-juniori – Otto Tukiainen


Juniori-KalPa, U13-U8

U13 kehittynein pelaaja, etelä – Onni Korhonen

U13 kehittynein pelaaja, pohjoinen – Renne Rauhala

U12 kehittynein pelaaja, tytöt – Vilja Lehtola

U12 kehittynein pelaaja, etelä – Jetro Ruuskanen

U12 kehittynein pelaaja, pohjoinen – Rene Selander

U12 tsempparipelaaja, tytöt – Ramona Riekkinen

U12 tsempparipelaaja, etelä – Severi Korhonen

U12 tsempparipelaaja, pohjoinen – Konsta Mononen

U11 kehittynein pelaaja, etelä – Otto-Aapeli Saastamoinen

U11 kehittynein pelaaja, pohjoinen – Jooa Törmä

U11 tsempparipelaaja, etelä – Aatu Juntunen

U11 tsempparipelaaja, pohjoinen – Julius Karotie

U10 kehittynein pelaaja, tytöt – Nelli Pienimaa

U10 kehittynein pelaaja, etelä – Noel Lintu

U10 kehittynein pelaaja, pohjoinen – Jasper Hämäläinen

U10 tsempparipelaaja, tytöt – Helmi Takku

U10 tsempparipelaaja, etelä – Miro Luukkanen

U10 tsempparipelaaja, pohjoinen – Joa Torvinen

U9 kehittynein pelaaja, etelä – Leevi Korhonen

U9 kehittynein pelaaja, pohjoinen – Severi Vepsäläinen

U9 tsempparipelaaja, etelä – Miika Malinen

U9 tsempparipelaaja, pohjoinen – August Huttunen

U8 tsempparipelaaja, etelä – Alarik Lepola

U8 tsempparipelaaja, etelä – Aatos Viljakainen

U8 tsempparipelaaja, pohjoinen – Niilo Savolainen

U8 tsempparipelaaja, pohjoinen – Anton Sillanpää


Onnittelut kaikille palkituille!